fbpx

החלקת שיער

החלקת שיער

במאמר זה תקבלי מידע חיוני מפורט לגבי סוגי החלקות השיער שיש בעולם והמלצות מעשיות:

?מהי החלקת שיער וסוגי החלקות השיער השונות

החלקת שיער היא טכניקת עיצוב ידועה בעולם מעל 3 עשורים המקנה לו מראה חלק, מעוצב ומבהיק ובכך מגשימה את חלומן של נשים רבות ברחבי העולם למראה מושלם של שיער חלק, חיוני ובוהק. 4 עשורים לפני המצאת החלקת השיער הפרמננטית נעשה שימוש באמצעות מייבש שיער או מסרק חם ללא שימוש בחומרים כימיים אך גם לא נתן מענה לטווח הרחוק ואילץ נשים לעשות שימוש במכשירים חמים באופן כמעט יומיומי. החלקת יתר של השיער באמצעים כאלה מביאה לעתים קרובות לקצוות מפוצלים ולשיער יבש ושבור. עם זאת, תרסיסי מגן חום יכולים להפחית את הנזק.

החלקת שיער זמנית

(ללא חומרים כימיים) באמצעות מגהצים לשיער ומסרקים חמים נועדו לשנות באופן זמני את צורת / מרקם השיער. האפקט המיושר בדרך כלל יתבטל על ידי גורמים סביבתיים, בעיקר מגע עם מים משטיפה, גשם, לחות וכו'. זה כולל מים במוצרי עיצוב כגון ג'לים המיושמים לאחר החלקה, אם כי שימוש זהיר בטיפולים כאלה עדיין יכול להפיק תוצאות שמישות לא הרבה. שונה מאשר אם למשתמש היה שיער חלק באופן טבעי לפני החלת המוצר. שימוש יתר בכלי חום יכול לשנות לצמיתות את מבנה השיער. שימוש בתרסיסי מגן או קרמים לפני עיצוב בחום עשוי לסייע במניעת נזקי חום. לאחר שהנזק התרחש, ניתן להסוות אותו בטכניקות סטיילינג שונות, אך לא לתקן אותו. הדרך היחידה לתקן שיער פגום היא לגזור את חלק השיער הפגום ולתת לו לצמוח מחדש.

הכלים השונים להחלקת שיער זמנית

ללא שימוש בחומרים כימיים:

  • מסרק חם המופעל באופן מיידי וזמין על השיער.
  • מחליק שיער ע"י שימוש בחום באפקט של הצמדה ישירות על השיער. לשיער קצר יותר, יש להשתמש במכשיר שטוח עם פלטות חימום שרוחבן 1 עד 2 ס"מ.
  • מייבש שיער (פן) כאשר ניתן להשתמש ברמת חימום בינונית עד נמוכה כדי להגן על הקרקפת ומרקם השיער שלך. יותר מדי חום עלול לגרום נזק לשיער. הוספת מעט מרכך שיער ללא שטיפה עשויה לסייע בלחות שיער תוך שימוש במייבש שיער על חום נמוך. ניתן להשתמש במברשת עגולה תוך משיכת השיער הלח ומתיחתו עד לייבושו המלא והחלקתו . לעתים קרובות משתמשים במברשת גדולה כדי למזער נזקי חום.
  • מברשות להחלקת שיער פועלות על חשמל. הזיפים מייצרים חום שנספג בשיער על ידי סירוקו בהתמדה במברשת. יש להחדיר את השיער עמוק לתוך המברשת להשפעה מקסימאלית לקבלת תוצאה מיטבית.

החלקות שיער קבועות עם או בלי פורמלין:

  • החלקת שיער קבועה (טיפול כימי) בשיטות השונות המוצעות בשוק משנות לצמיתות את מבנה השיערה, אם כי צמיחת שיער חדשה אינה מושפעת. דווח כי תרופת האינטרפרון אלפא הוכחה כמשנה את זקיקי השיער וגורמת לשינוי קבוע במרקם השיער של האדם. החלקת שיער כימית משתמשת בחומרים כימיים כדי לשבור קשרים דיסולפידיים, הנקראים גם קשר S-S או גשר דיסולפיד, בפיר השיערה. ישנן מספר דרכים להחלקת שיער לצמיתות. השיטות העיקריות הנהוגות כיום הן: טיפול בקרטין / החלקה אורגנית מינרלית / החלקה טבעית / החלקה ברזילאית  וכו'. בטיפול זה מוסיפים שכבת קרטין לשיער, ואחריה יש להשתמש במחליק שיער איכותי. הטיפול בקרטין נחשב לבטוח לשיער מכיוון שהוא משתמש בחלבון הטבעי המצוי בפיר השיערה ומתאים למרבית סוגי השיער. הטיפול מחליק את השיער, מפחית את המראה העמום והדהוי של השיער ומוסיף לו ברק טבעי. התוצאות נשמרות לפרק זמן של כ- 6 חודשים והשיער חוזר בהדרגה למרקם המקורי שלו.
  • החלקת שיער יפנית / תרפי / יוקו : באמצעות חומרים כימיים קשרי ליבת השיערה נפתחים, ולאחר מכן ע"י שימוש בחום נבנים הקשרים מחדש למראה חלק "קרשים" ונשאר כזה באופן קבוע עד לצמיחה מחודשת של השיער, שאז יש לבצע החלקה רק על שורשי השיער החדשים.
  • החלקת שיער אורגנית / מינרלית / טבעית ללא פורמלין וללא חומרים כימיים המסכנים את בריאות השיער ואת הנשימה. אלו גם החלקות ביתיות הניתנות ליישום באופן עצמאי בקלות ובעלות נמוכה ביחס להחלקת שיער אצל מעצב. יש גם החלקות שיער ביתיות לשיקום השיער המכילות קראטין ומתאימות לכל סוגי השיער. כך למשל החלקת שיער ביתית של פראדה, זוהי החלקת שיער אורגנית-מינרלית המכילה קראטין טהור לשיקום וחיזוק השיער.

מומלץ לקרוא באתרים השונים, בגוגל, בפייסבוק וביוטיוב על החלקות השיער השונות, ההבדלים בניהן, יתרונות וחסרונות וחוות דעת של לקוחות מרוצים. יש גם סירטונים הממחישים אופן ביצוע החלקת שיער ביתית לסוגיה, טבעית/אורגנית/מינרלית וטיפולי קראטין שונים לשיקום השיער.


אל תהססי להתקשר לקבלת ייעוץ חינם

עם מעצב השיער שלנו:

054-7602034


 

החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

באישור משרד הבריאות!

מצורף לינק לאתר של משרד הבריאות :

https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו :)
WhatsApp chat