fbpx

המדריך המלא לשיקום השיער באמצעות החלקת קראטין

שיקום השיער עם החלקת קראטין המדריך המלא:

שיער פגום מהווה מטרד עבור נשים רבות בארץ; הוא לא נוח, מסורבל והכי גרוע – הוא מסרב להתעצב. כדי להבין איך יש לטפל בשיער פגום, עלינו להבין תחילה מהי משמעות צמד המילים הללו וכך נדע באילו צעדים יש לנקוט כדי לטפל ואף יותר מכך – להימנע.

מהו שיער פגום ולמה זה קורה?

> שיער פגום – מדובר בשיער נקבובי מאוד הסובל מנזק מצטבר שנגרם מהרבה מאוד סיבות כמו למשל עיצוב שיער בחום גבוה וללא התייחסות למצב הנקבובי של השיער, ביצוע פעולות כימיות רבות ואגרסיביות (יכולות לגרום נזק לשיער כבר לאחר שימוש יחיד) ועוד. הנזק הרב בשיער פגום ונקבובי כולל את מעטפת השערה שנשחקת ולעיתים אף נמחקת לגמרי. כמו כן, השכבה המרכזית (קורטקס) של השערה נותרת ללא הגנה, מה שעלול לגרום לאבדן שיער בקצב קבוע, שינוי צורה קבועים, אבדן לחות, שומן ופיגמנטציה. שיער פגום הוא שיער שספג נזק מהותי בשכבה המרכזית שלו וסיב השערה מחובר בנקודות בודדות בלבד, כמעין תלוי באוויר. כדי לצאת מהמצב הזה, יש שתי אופציות לבחור מתוכן: האחת היא לתת לזמן לעשות את שלו ולצפות בשיער הולך ודועך עד שבירה מוחלטת; האופציה השניה היא להקדים תרופה למכה ולקצר את השיער עד האורך שבו הוא כבר בריא. מעט מיותר לציין, אבל נעשה זאת בכל מקרה – את השיער שצומח מחדש כעת, בצורה בריאה ותקינה ויש לטפח ולטפל בו בצורה נכונה וטובה לו.

> הסיבות שגורמות לשיער פגום – הרבה סיבות יכולות לגרום לפגימה בשיער, כמו למשל חוסר התאמה בין הטיפול הנבחר למצב הנקבויות של שיערך. אם לא תשמרי על ההתאמה ביניהם כל טיפול קליל שעשית לשיערך במצב הטבעי והבריא שלו הופך לסיוט מתמשך בכל הנוגע לשיער שהפך נקבובי. לשיער יש יכולת 'לזכור' את הפעולות האינטנסיביות שהעברת (או מעבירה) אותו, כגון צביעה בחמצן באחוז גבוה, הבהרת השיער ועוד; אם לא עוצרים זאת בזמן הוא פשוט נהרס ומתחיל לנשור לאט לאט.

> התנהגות אופיינית לשיער פגום – בהעדר מעטפת תקינה לשיער, הוא עשוי להתייבש, להיקשר ולהסתבך בתוך עצמו והגרוע מכל – צבעו המלא דוהה במהרה. עוד יכול להגרם: שינוי צורת השיער, אובדן נפח ומספר שערות, גמישות יתר שעלולה להוביל לשבירת השיער וכו'.

דרכי הטיפול והשיקום בשיער פגום

בואו נשים את כל הקלפים על השולחן ונעשה סדר: אין באמת אפשרות לתקן את השיער שנהרס, ניתן למזער נזקים עתידיים אם את מתכוונת להמשיך להתנהל בצורה זהה כלפיי שיערך; כל חפיפה פשוטה בבית גורמת לשיער הפגום לאבד את מעט חומרי ההזנה שנשארו לו;

  • בעזרת שימוש קבוע ותדיר בתכשירים טיפוליים קוסמטיים לשיער, המספקים הזנה מיידית של חלבונים, מינרלים וליפידיים – ניתן לשמור על השכבה הפנימית של השערה ולוודא שהיא אינה נפגעת או נהרסת.
  • באמצעות טיפוח ביתי עקבי, נכון ומסור תוכלי לשפר את התנהגות השיער עד כדי שישוב להתנהג כשיער בריא לחלוטין.
  • השתדלי להמנע מטיפולי שיער כימיים; הם פוגעים בצורה ישירה בשכבת השיער הפנימית האחראית על חוזק השערה ויחלישו אותו אפילו עוד יותר.אנחנו ממליצים להשתמש בערכת טיפוח מלאה לשיקום וטיפוח שיער יבש ופגום. הערכה מכילה מוצרים העשויים רכיבים מדוייקים לטיפול בשיער נקבובי עד נקבובי מאוד, ודואגת שלא יחסר לשיערך דבר האמור להזין אותו. לאחר השימוש בערכת הטיפוח לשיער יבש ופגום יש להמתין לצמיחה מחודשת של שיער בריא.

אם נסכם בקצרה את הדברים הנ"ל, נגיע למסקנה ברורה: ככל שמידת הנקבוביות של השיער עולה – כך עולה רגישותו לטיפולים שונים מה שמצריך ממך תשומת לב מלאה וטיפול זהיר בהתחשב במצבו השברירי. שיקומו של השיער הוא לא דבר של מה בכך, כמו שכבר ציינו קודם – עוד לא הומצא הקסם שיחזיר את הגלגל אחורה כמה סיבובים, במיוחד לא עם שיער. מה שכן, תמיד אפשר להתנחם בתכונה המעולה של השיער והיא יכולת ההתחדשות שלו; כל שנותר לך לעשות הוא להבין איך לשמור על שיער בריא כמו שהוא – ואת פיקס!

החלקת קראטין

חלבון הקראטין מופיע במספר סוגי תכשירים לטיפוח השיער, כשהעיקריים ביניהם הם מוצרים להחלקת השיער מכל מיני סוגים; רמת התאמת התכשיר לסוג השיער שלך ואופן השפעתו עליו משתנה מאישה לאישה ומומלץ לברר ולבדוק טרם השימוש מה מתאים לשיערך באופן ספציפי ומהו סיווגו בכללי.

עוד בנוגע לחלבון הקראטין, הוא החלבון שממנו מורכבת רוב השערה; על כן, החלקות שיועדו לשיער יבש מאוד עד פגום ואיבד משכבת הקורטקס שלו כמות נכבדת של קראטין – נקראו החלקות קראטין שכן הוא משקם, מטפל ומטפח את שיערך. שיער בתולי (שיער במצבו הטבעי, שאינו עבר שום פעולה כימית), הרבה מאוד פעמים לא מתאים להחלקת קראטין זמנית כיוון שהיא אינה יכולה לחדור את מעטפת השיער הטבעי, ואין לה יד בדבר יישור השיער, גם לא לפרק זמן קצר. 

את החלקת הקראטין אפשר לפגוש בשוק הצרכני בשלוש וריאציות שונות: החלקה זמנית, החלקה קבוע וכטיפול משקם לשיער.

שלושה זרמי החלקות קראטין עיקריים המוצעים בשוק

כשמהפכת הקראטין רק פרצה את גבולות התחום היה נהוג לבקש ממעצב השיער 'החלקת קראטין' והוא כבר ידע במה מדובר. מאז ועד היום התרחב שוק הקראטין בתחום טיפוח ועיצוב השיער ואנחנו הרווחנו שלושה סוגי טיפולי קראטין:

> החלקת קראטין פרמננטית

החלקת קראטין שמניבה תוצאה קבועה היא החלקת שיער שגורמת לשינוי מבנה השערה; השינוי במבנה מתקבל כתוצאה מפעולות של הרכיבים הכימיים המגיבים כחלק מתהליך ההחלקה והם משותפים לכל החלקות השיער הצפויות לתת תוצאות קבועות כמו החלקה יפנית, החלקה ברזילאית וכו'. אותן החלקות שמובילות לשינוי במבנה השערה אינן מתאימות לבעלות שיער יבש, רגיש או פגום כיוון שמדובר בהחלקה מאוד אינטנסיבית שגורמת להחלשות השיער ומגבירה את סיכויו להשבר מה שגם ככה מסכן את השיער היבש או הפגום.

> החלקת קראטין על בסיס חומצי (תוצאה חצי קבועה – קבועה)

החלקת קראטין המתבססת על חומר חומצי מניבה תוצאות חצי קבועות – קבועות. בניגוד לפורמולות הראשוניות שהיו להחלקות קראטין – החלקה זו עובדת בסביבה בעלת רמת חומציות גבוהה ולכן אינה נזקקת לחומר משמר בכדי להכניע את השיער להתיישר לפי שעה; כך מתקבל פתרון נפלא עבור בעלות שיער עדין ופגום שאינן רוצות להרוס אותו יותר ולהספיג בו גם פורמלין.

תהליך החלקת שיער קראטין מהסוג החומצי הינו ידידותי למשתמשת ויכול להוות פתרון מושלם לטיפוח ועיצוב השיער מפתיחת תלתלים ועד החלקה קרשים. ההבדלים המהותיים בין התוצאות תלויים במיקוד החום בתהליך יישור השיער. ממש בתום הליך החלקת קראטין חומצית ניתן מיד לחפוף את השיער ולהתרשם מתוצאות לא פחות ממושלמות!

  • תופעות הלוואי של החלקת קראטין חומצית – האמת שתופעות הלוואי במקרה הזה מאוד הגיוניות, אחרי הכל מדובר בהשפעה של חומצה על השיער – והיא דהיית צבע השיער (בין אם טבעי ובין אם מלאכותי). שיער בלונדיני או בעל גוון בהיר עשויים לקבל גוון צהוב חזק/סוג של כתום וזאת בעקבות חשיפה ממשוכת לחום הגבוה של מחליק השיער.

> החלקת קראטין על בסיס חומר משמר (תוצאה זמנית)

למען האמת, זה מעט שגוי לקרוא לטיפול הקראטין המשקם החלקה, כיוון שאין זו הייתה כוונת המשורר כאשר נחשפה לראשונה. עיקר תפקידה הוא טיפול ושיקום שיער פגום שעבר 'התעללות כימית' כגון הבהרה/ צבע/החלקות שיער לא מוצלחות ועוד. ככל שריכוז החומר המשמר יהיה גבוה יותר בתכשיר – כך שיקום השיער יעשה בצורה טובה יותר.

מולטי החלקת שיער: קראטין ויפנית יחד

כשמה כן היא, החלקת שיער המשלבת שתי פורמולות החלקה שונות בטיפול אחד. החלקת השיער המשלבת את מאפייני ההחלקה היפנית עם מאפייני החלקת הקראטין, כך מתקבלת התוצאה המושלמת: שיער חלק ובריא באופן קבוע. איך? מבצעים את תהליך החלקת השיער בעזרת פורמולת ההחלקה היפנית ובתום הטיפול לאחר שטיפת השיער, עושים טיפול יסודי באזורים הפגועים בעזרת פורמולת החלקת קראטין על בסיס חומצי או טיפול קראטין משקם. ניתן לקבוע ככל שהחלקת השיער המשולבת מתאימה בעיקר לנשים בעלות שיער הרוס אך ששורשיהן עוד לא נפגמו. השימוש בחומרי החלקה אלקליים נועד להקל על חדירת חומר ההחלקה אל תוך חלקו הפנימי של השערה ולבצע שינוי במבנה שלה למרות שמדובר בשורש בריא (כאמור החלקת קראטין לא נשארת זמן רב על השיער כיוון שאינה מצליחה לחדור את המעטפת של השערה הטבעית בקלות). כעת ניתן להמשיך את טיפול הקראטין באזורים הפגומים עם חומרי ההחלקה החומציים ביתר קלות, שכן באזורים הפגומים קל יותר לחומר ההחלקה החומצי לחדור את מעטפת השערה (אם היא עוד בכלל נשארה שלמה) ולסייע להם להתחדש.

אין התחייבות על תוצאות טיפול משקם קראטין לשיער פגום או יבש כיוון שתוצאות הטיפול אף פעם אינן קבועות ויש לדעת לטפח ולשמור עליהן באופן קבוע עם התכשירים המתאימים כמו תכשירים נטולי מלחים, עשירים בלחות אשר יסייעו לשמירה ושיפור מראה השיער לאחר ביצוע החלקת קראטין מכל סוג – קצוות פגומים נוטים להישבר בגלל מחסור בלחות החיונית לשמירה על גמישותו של השיער. נשים שעושות החלקת קראטין, לא משנה איזו מהן – פותרות את בעיית מרקם השיער הפגום ומקבלות במקומו שיער ישר ונעים למגע.

מהיום עושים את כל סוגי החלקות קרטין לשיער בבית בקלות וביעילות!

להזמנות התקשרו אלינו  054-7602034

סוגי החלקות קרטין לשיער

תחת הכותרת 'החלקת קראטין' אתן יכולות למצוא שלל סוגים של החלקות, החל מהחלקות זמניות ועד לקבועות ביותר. ההבדלים בין סוגי החלקות הקראטין השונות להחלקות האחרות הוא בעבודת חלבון הקראטין על שיקום השיער; הוא מטפל ומטפח אותו ומשיב לו את מראהו הבריא, היפה והטבעי. כאשר קראטין השערה נפגע – נפגם גם המראה האסטתי של השיער בהעלמות הברק ודהיית צבעו. על כל אלו, קרטין הוא רכיב חשוב בתהליכים שונים לשיער כמו בשיקום שיער פגוע או במהלך טיפולי החלקה כימית; קרטין בתכשירי ההחלקה יכול להשתלב עם המבנה הטבעי של השערה, למלא פגמים במעטפת שלה ולשקמה למראה שיער בריא יותר וחלק.

החלקה משקמת

החלקות קרטין משקמות מיודעות בעיקר לשיער פגום ולמי ש'כיסחה' את שיערה בעבר על ידי החלקה או צביעה כימית. חלבון הקראטין מצפה את מעטפת השערה ויוצר קשרים פנימיים עם מולקולות הקראטין שקיימות בתוכה באופן טבעי; הוא חודר לפתחים זעירים שנוצרו במעטפת השערה ומשיב למעטפת הקשקשית את הברק האופייני לשיער בריא. החלקות משקמות מתאימות לשיער שעבר טיפולים כימיים קשים כמו החלקה כימית שפגעה בשיער, צביעות חוזרות ונשנות שגורמות להתייבשות השיער וכדומה. ציינו זאת למעלה ונציין את זה שוב – לא כל החלקת קרטין היא אכן החלקה משקמת. כדי שהתכשיר ישקם את השערה חשוב שמינון החומרים הפעילים (כגון בהחלקה ברזילאית) יהיו במינון שאינו פוגע במבנה הכימי שלה.

החלקת קרטין ברזילאית

החלקה ברזילאית נועדה במקור בעיקר לנשים בעלות שיער מסולסל עד מאוד, אך היא פופולרית גם בקרב גברים המבקשים שיער חלק. מדובר בהחלקה אגרסיבית מבחינת מינון החומר הפעיל – זאת ניתן לאמר בעקבות שיער היעד אליו היא משתייכת. כיוו שבכדי להחליק שיער מקורזל או עבה יש להשתמש בפורמולה בעלת ריכוז חומרים כימיים פעילים גבוה במיוחד. בתכשירים אלה משמש פורמלדהיד (פורמלין) כחומר הפעיל. הוא אכן מחליק את השיער אבל מסוכן לשימוש בכמות שעולה על 0.2%. גם אם פעולת הקרטין בפורמולה מגנה על מבנה השערה היא אינה מוחלטת ועדיין יש להיזהר בשימוש בפורמלדהיד.

החלקות קרטין זמניות

קיימות החלקות קראטין  שבהן חלבון הקראטין מתפקד כחומר פעיל שאינו גורם לשינוי המבנה הפנימי (הקורטקס) אך מחליק את המעטפת החיצונית של השערה. בפורמולות הקראטין מסוג זהו מורחים את התכשיר על השיער, מחממים ומעצבים אותו לתסרוקת חלקה. בגלל שהקרטין בפורמולה הזו אינו משנה גורם לשינוי בקורטקס השערה אלא עוטף אותה בלבד, ההחלקות האלו מחליקות את השיער לתקופה קצרה בלבד, החל מיום ועד שבעה ימים. החלקות הקראטין הזמניות מעניקות לשיער טיפול מקיף ומשקם אך יש לחזור עליהן מדי תקופה קצרה.

החלקת קרטין צרפתית

מדובר במוצר החלקה זמנית שפתחה חברת לוריאל שמשווקת את המותג המצליח TENSO-X שמיועד למטרות החלקה פרמננטית. בנוסף, קיימת סדרת תכשירי החלקה זמנית המתאפשרת בבאמצעות שימוש במוצרים שמיועדים לחפיפה, שיקום והחלקה. לאחר כשלושה ימים השיער חוזר למצבו המקורי.

החלקת קרטין אורגנית

גם בתכשירים המיועדים לשימוש בהחלקה אורגנית יש קראטין. אותם מוצרים מתבססים על רכיבים פעילים המופקים מצמחים, מינרלים ומרכיבי הזנה לשיער כמו ויטמינים ושמנים. כמו שכבר הזכרנו קודם – קרטין הוא חלבון טבעי, ומשתמשים בו גם בפורמולות אורגניות שמיועדות לבנייה מחדש של קורטקס השערה.

שימושים של קרטין בטיפולי החלקה

קרטין הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהרבה מסוגי ההחלקה שאתן מכירות כיום; החל מהתכשירים הזולים ביותר בשוק ועד לתכשירי החלקת שיער של המותגים הגדולים. לאחר שעשית החלקת קרטין מומלץ להשתמש במוצרי טיפוח שמיועדים לטיפולים אלה בגלל שהחלבון המצוי בתכשיר עשוי להיפגע מכימיקלים או מלחים שונים.

טיפוח השיער לאחר החלקת קראטין

דבר שאינו מובן מאליו לכלל: לטפח את השיער אחרי טיפול קראטין, שונה במקצת מטיפול בשיער בתולי, שעוד לא עבר החלקות; בעבר, בגדי לתת לשיערך מראה חלק למשך זמן, נשים רבותנ ברחבי העולם נאלצו להשתמש בתכשירים שהרסו את שיערן כמו ג'ל או מוס לשיער. מזל שמאז התקדמנו קצת והיום אפשר לעשות החלקות קבועות, טיפולי קראטין ועוד מבלי להזדקק למוצרים הפרימיטיביים והאגרסיבים לשיער. הנה כמה טיפים לשיער חלק ובריא, בלי לעשות שימוש במייבשי שיער, מחליקים או תכשירים ומכשירים אחרים.

איך תשמרי על התוצאות של החלקת הקראטין?

דבר ראשון, את צריכה לדעת כיצד לשמור על השיער שלך חלק ונעים למגע כביום החלקתו:

שמרי צורתו החלקה – בשלושת הימים הראשונים שלאחר טיפול הקראטין, אסור להרטיב את השיער או לשנות את צורתו. הגומי איתו את אוספת את השיער גורם ללחות להלכד בשיער – וזה גורם שערות להסתלסל וככה נהרסות תוצאות החלקת הקראטין; מעבר לזה, הגומייה עשויה להשאיר סימנים על השיער ולשנות את צורתו. לאחר כשלושה ימים לערך, תוכלי לעשות עם השיער מה שבא לך, כמה שבא לך ואיפה שבא לך.

תכשירי שיער – על מנת לשמור על שיער מטופח במהלך היומיומי, אנחנו ממליצים להשתמש במוצרים ייעודיים לשיער אחרי החלקת קראטין; בנוסף כדאי להשתמש במסכה לשיער פעמיים בשבוע (פלוס מינוס) לצורכי הזנת השיער.

רומן עם הספר – אם את ממש לחוצה על פגישה עם הספר, לכל טיפול שלא יהיה – תספורת, צבע וכו', אנחנו ממליצים לחכות לפחות שבועיים, אם לא שלושה טרם איזושהי התעסקות עם השיער.

תכשירים לטיפוח השיער לאחר החלקת קראטין

התכשירים הסטנדרטיים לטיפוח השיער כוללים שמפו, מרכך ומסכת שיער; בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר את צריכה להכיר את שיערך ולדעת להתאים לו את סוג התכשירים הנכון (יבש, דק וכדומה). שימי לב שמדובר בתכשירי הזנה בסיסיים המיועדים לשיער שעבר החלקה, כימית במיוחד.

דרך הטבע – אם השיער שלך פגום ויבש מאוד, חפשי מוצרים שיש בהם חלבונים בונים כמו קראטין או קולגן, שמשקמים ומחזקים את השערה כבר מהטיפולים הראשונים. רכיבים טבעיים חשובים לשמירה על בריאות וטיפוח השיער, במיוחד אם הוא עבר החלקת קראטין; רכיבים טבעיים כוללים שמנים, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים.

שמירה על הלחות – השתמשי בספריי לחות לאחר החפיפה. רססי על החלק הארוך של שיערך (לא על הקרקפת); אפשר לפזר אותו בצורה אחידה על השיער בעזרת גלגול השיער בין הידיים.

למה בלי סרום? יבש! – תפקידו של הסרום לשיער הוא לצפות את השכבה החיצונית של השערה ולסייע לה לשמור על הברק והלחות הטבעיים שלה. הסרום היעיל ביותר שאנחנו ממליצים עליו הוא סיליקון, שהופך את השיער למבריק ויפה. שימי לב: אין להשתמש בסרום בקרבת הקרקפת, שכן הוא יכול לגרום לשמנוניות גבוהה ולא אסתטית לעין שעלולה לפגוע בתוצאות ההחלקה.

פרטים טכניים: שימי לב שאת משתמש במוצרים שדרגת החומציות שלהם היא 5.5-6 PH לא פחות מזה ולא יותר מזה. בנוסף, תפני את תשומת ליבך למוצרים הכוללים מסנני קרינה, שכן השמש יכולה לגרום נזק לשיער, בשילוב עם חומר ההחלקה.

עיצוב השיער לאחר החלקת קראטין

נשים רוצות להחליק את השיער לצמיתות מסיבה אחת פשוטה: נמאס להן להיות משועבדות. הן רוצות לעצב אותו בקלות ובחופשיות וכיד הדמיון; אלו הן התכונות הנפלאות של שיער חלק, המאפשר זאת בלי להשקיע מאמץ רב או אנרגיות מיותרות. אז רצינו לתת לכן כמה דגשים, כדי ששיערכן לא יפגע (והוא גם ככה עדין כעת, לאחר החלקה):

אם החלטת לעשות שימוש במחליק, למרות שהשיער שלך כבר חלק בעקבות טיפול הקראטין, מרחי קרם קראטין בכדי ליצור שכבה המפרידה בין המחליק לשיער שעבר טיפול כימי.

זה לא משנה אם את משתמשת במייבש שיער או במחליק, הקפידי על שימוש בטמפ' נמוכות.

כשאת מייבשת את השיער אחרי מקלחת, יבשי אותו קלות ובעדינות עם מגבת ולאחר מכן תני לו להתייבש לבד.

נסי להמנע מסירוק השיער אחרי מקלחת, כי אחרי המקלחת, כשהוא עוד רטוב הוא עדין ושביר יותר, במיוחד אם עשית החלקת שיער לאחרונה, כל שכן כימית. תעבירי מסרק בשיער לאחר הייבוש, שימי לב לא למשוך את קצות השיער, אלא לפרום את הקשרים בזהירות.

בגדול, מוצרי החלקת קראטין מובילים לתוצאות מושלמות: שיער בריא, יפה וחיוני; העמסה מיותרת של תכשירים על השיער או מוצרי טיפוח  עשויה להכביד על השיער ולפגוע בתוצאות. הדבר תקף גם התכשירים המומלצים למעלה, שימי לב שהשימוש בהם הוא פעם בשבוע, לא כדאי יותר מזה.

החלקת קראטין לגברים

נכון, החלקת שיער נחשבת לפעולת טיפוח נשית, אבל גברים רבים בעלי שיערם מקורזל או בעייתי נהנים מההטבות של החלקת השיער ע"י קראטין ובכך מונעים את הניסיונות החוזרים ונשנים להחליק את השיער. החלקת קראטין היא תכשיר כימי המאפשר ליישר את השיער לצמיתות באמצעות שינוי של הקורטקס. החומר הפעיל חודר לליבת השערה ומשנה אותה וכך ניתן לעצב אותה מחדש. שימוש בחומר מנטרל שומר על המבנה החדש של השערה וכך מתקבלת תוצאה ישרה וחלקה.

למה לגבר להחליק את השיער לצמיתות?

החלקת קראטין קבועה מיועדת לגברים המעוניינים בתסרוקת נוחה לסידור שאינה מחייבת בזמן טיפול ממושך בשיער או פשוט לגברים שמעוניינים בשיער אלגנטי וחלק.

גברים שמסתפרים קצוץ לא זקוקים לטיפוח מיוחד לשיער אבל לעומתם – עבור גברים בעלי שיער מסולסל או אפילו גלי זוהי משימה בלתי אפשרית. סדר היום של גברים ששיערם מתפרע באופן טבעי כולל פעולות כגון הרטבת השיער ומריחת תכשירי ג'ל, שימוש בפן ובמחליק, תספורות תכופות ואפילו חבישת כובע.

לאילו גברים מתאימה החלקת שיער קראטין?

החלקת קראטין מתאפשרת לגברים שלא צבעו שיערם או עשו טיפול כימי כלשהו במשך שלושת החודשים האחרונים. החלקת הקרטין מעניקה לשיער מראה בריא לתקופה ארוכה של כשלושה חודשים ויותר (בהתאם לאורך השיער) וחוסכת לכם את השימוש במכשירי החלקה חשמליים למיניהם. הבדל החזותי בין השיער הטבעי של הגבר לבין שיער שעבר החלקת קראטין כימית הוא משמעותי כיוון שהשינוי הוא פרמננטי.

כיצד מתבצעת ההחלקה לשיער קצר?

ערכת הקראטין מכילה חומר החלקה וחומר מנטרל. את התכשירים מורחים לכל אורך השיער, לאחר חפיפה וייבוש חלקי. יש לתת לחומר הפעיל לשהות על השיער למשך זמן ארוך יחסית. חשוב לשטוף היטב את החומרים בתום ההחלקה. כמו כן, שימו לב לא לעבור על זמן השהייה של התכשירים על השיער. לאחר שטיפה, מריחה, חפיפה וייבוש של הפורמולה הפעילה שחודרת לליבת השערה ושל החומר המנטרל שסוגר את תאי השערה, השיער מוחלק באמצעות מחליק (מלקחיים חשמליים), ונותר חלק פרמננטית עד לצמיחתו המחודשת. לאחר טיפול ההחלקה יש להמתין 72 שעות לפני שמרטיבים או חופפים את השיער. מומלץ להימנע מתכשירים המכילים מלחים מכיון שהם מזיקים לפעולת תכשיר ההחלקה.

טיפוח שיער קצר לאחר החלקה

בהתחשב בזמן להרטבה ולסירוק היום-יומי של השיער, החלקה באמצעות תכשירים קוסמטיים והתספורות התכופות, החלקת קראטין מפצה גברים בעלי שיער שאינו חלק על הזמן האבוד ואינה מחייבת בטיפוח מיוחד של השיער. אומנם ניתן לחפוף ללא הגבלה אבל יש המעדיפים להמעיט בשימוש בשמפו שמייבש את השיער ולחפוף מדי פעם עם מרכך בלבד. רצוי להשתמש בתכשירים שמתאימים לטיפולי קראטין, כגון שמפו או מרכך שמגנים על השיער ושומרים על מראהו הבריא. על שיער פגום יש להגן באופן אינטנסיבי יותר, באמצעות תכשירים עשירים ומסכות שיער שמזינות אותו.

כמו כן, השיער אינו מאבד את צורתו לאחר השינה או בשל שינויי מזג האוויר ואפשר לבצע כל פעילות ספורטיבית או חברתית ללא כל חשש להתקרזלות פתאומית שלו. אפשר לצבוע את השיער (כשבועיים לאחר ההחלקה) ולהסתפר. עם זה, כאמור, יש להימנע משטיפת השיער במוצרים המכילים מלחים וכמו כן רצוי להימנע משטיפה במי ים.


לייעוץ חינם התקשר/י:

054-7602034


החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

באישור משרד הבריאות!

מצורף לינק לאתר של משרד הבריאות :

https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו :)
WhatsApp chat