fbpx

מהחלקת קראטין זמנית ועד לקבועה

החלקת קראטין זמנית ועד לקבועה

בימינו קיימים סוגים שונים של החלקות לשיער. בשנים האחרונות חדרה לתודעתנו החלקה שתשנה את פני ההיסטוריה. החלקת קראטין היא אחת משיטות ההחלקה לשיער המבוקשות ביותר בארץ. מטרת המרכזית של ההחלקה, מעבר ליישור השיער, היא לטפל בסיב השערה ולעשות לו טיפול יסודי ועמוק.

קראטין הוא חומר חלבוני המזין ומעשיר את שכבת הקורטקס של השערה, משקם אותה ומחזיר לשיער את הברק, הצבע והחיוניות הטבעיים שלו במלא הדרם.
נשים המבהירות, מחמצנות או צובעות את שיערן עם אחוזי חמצן גבוהים – סובלות מאובדן קראטין; ההחלקה מתאימה עבורן במיוחד, שכן היא משקמת ומחדשת את השיער.

היום בשוק קיימים המון סוגי החלקות קראטין נפוצים, החל בהחלקת קראטין זמנית וכלה בהחלקה קבועה; כל אחת מהן שונה בהרכבה מאחרת, לכן יש להתאים בצורה מדויקת את ההחלקה לסוג וטיב השיער.
טיפ חשוב: כשמדובר בהחלקת שיער באמצעות קראטין חשוב לשים לב למצב השיער טרם ביצוע ההחלקה, שכן הוא משפיע על סוג ההחלקה בה יש להשתמש.

3 שיטות להחלקת קראטין

בעבר, היית נכנסת למספרה, מבקשת החלקת קראטין ומתחילה טיפול ארוך ומתיש לקבלת שיער חלק ורך כמשי. למזלנו הקידמה מתדפקת על כל הדלתות הקיימות, ואחד החידושים הכי טובים שקרו בעולם עיצוב השיער הוא ההחלקות הביתיות!
תחום ההחלקות הביתיות עשיר במוצרים מעולים, תוצאות מושלמות ומוכחות, לעיתים אפילו יותר ממה שתקבלי אצל מעצב שיער סטנדרטי.

החלקת קראטין קבועה (פועלת בדומה להחלקה יפנית)

נקראת גם החלקת קראטין בסיסית (אלקלית). מדובר בהחלקת שיער קבועה, המבוססת על חומרים ללא חומציות ומאוד מזכירה את ההחלקה היפנית באופן פעולתה. זאת כיוון שהיא משנה את מבנה השערה באמצעות חומרים כימיים המשותפים להחלקה זו ולהחלקות נוספות הנותנות תוצאות דומות (כדוגמת היפנית).

מסקנה: החלקת קראטין קבועה (אלקלית) מתאימה לשיער טבעי ובריא בלבד, עליו תיתן תוצאות מושלמות, קרשים ישרים לאורך זמן. אם שיערך פגום או רגיש הוא עשוי לסבול מפגיעות חמורות, שכן ההחלקה האלקלית מבצעת פעולה מאוד אגרסיבית על השיער.

מהיום עושים את כל סוגי החלקות קרטין לשיער בבית בקלות וביעילות!

להזמנות התקשרי:  054-7602034

 

החלקת קראטין על בסיס חומצי (תוצאה חצי קבועה – קבועה)

נקראת גם החלקה חומצית, כיוון שמבוססת על רמה חומצית מאוד גבוהה; בניגוד להחלקת קראטין בצורת המקור שלה, המכילה חומר משמר המאלץ את השיער להתיישר. החומצה בטוחה למשתמש, ומעניקה פתרון יעיל לאורך זמן לבעלות שיער יבש או פגום שאינן מעוניינות להרוס את שיערן בפורמלין.

טוב, אז יש לנו סוד קטן: אותה חומצה המשמשת להחלקת השיער, משמשת גם לפתיחת תלתלים! השוני בתוצאות תלוי במיקוד החום לאורך התהליך. מדובר בחומצה ידידותית, המפיקה תוצאות החלקה מושלמות! בתום הפרוצדורה, חפפי את שיערך וצפי בתוצאות מיידיות מרשימות  ומדהימות שישאירו אותך עם פה פתוח J
מה שכן, להחלקה הזו קיימת תופעת לוואי – היא נוטה להקנות לשיער גוון בהיר יותר ולאבד פיגמנטציה; מכאן נובע: בעלות שיער בהיר או בלונדיני עלולות לקבל גוון כתום/שרוף כתוצאה מחשיפה לחום לא מבוקר של מכשירי שיער או חשיפה ממושכת לשמש חזקה מאוד.

מסקנה: החלקה מומלצת מאוד; הנזק שהיא גורמת לשיער הוא קטן מאוד ותופעת הלוואי לא נוראית במיוחד. בנוסף לחסרונות מינוריים לחלוטין, ההחלקה הזו מומלצת במיוחד כיוון שהיא נותנת תוצאות מרהיבות, המחזיקות לאורך זמן!

החלקת קראטין מבוססת חומר משמר (תוצאה זמנית)

צורת המקור של החלקות הקראטין. החלקה מסוג זה, המכילה חומר משמר מחליקה את השיער ומשקמת אותו בצורה יוצאת דופן! ככל שריכוז החומר המשמר בתכשיר גבוה יותר, כך השיער משתקם בצורה טובה ומהירה יותר.
שיער בתול (שיער טבעי שאינו עבר פעולה כימית), או במילה יפה יותר – בריא, ברוב המקרים לא מתאים לביצוע החלקת קראטין זמנית; לשיער בצורה הטבעית והבריאה שלו יש מעטפת בלתי חדירה, שלא מאפשרת להחלקת הקראטין הזמנית לחדור לשכבת הקורטקס. על מנת לקבל תוצאה ישרה לחלוטין משיער בריא או שיער שאינו עבר פעולה כימית –  מומלץ לבצע החלקת שיער קבועה, כמו החלקה יפנית או החלקת שיער אחרת המבוססת על מרכיבים המשנים את מבנה השערה. כיוון שהחלקת קראטין מכילה חומרים יחסית עדינים, שאינם חודרים את המעטפת שיש סביב שערה בריאה, החלקת הקראטין הזמנית לא תהיה יעילה. תופעת לוואי ידועה של ההחלקה המכילה חומר משמר: גירוי ריריות קנה הנשימה המתבטא בשיעול יבש והתעטשויות, צריבה בעיניים, גירוי בעור ולרגישים במיוחד עלול להתפתח קושי נשימתי קל.

מסקנה: החלקת קראטין זמנית מתאימה לשיער שעבר פעולות כימיות, עם אחוז חמצן גבוה; היא מהווה פתרון יעיל ומשקם, אבל 'אורך חייה' על השיער הוא קצר יחסית, ויש לחזור על הפעולה לעיתים תכופות.

לסיכום, כמו שכבר ציינו מעלה, אבחון מצב השיער, לפני קבלת ההחלטה באיזו החלקה תרצי להשתמש, הוא חיוני להשגת המראה הרצוי של שיער חלק ובריא באמצעות החלקת קראטין. את מוזמנת לצור אתנו קשר והמומחים שלנו בstyle4hair יעזרו לך להתאים את החלקת הקראטין המתאימה ביותר למצב שיערך.


החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

באישור משרד הבריאות!

מצורף לינק לאתר של משרד הבריאות :

https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו :)
WhatsApp chat